Ovogodišnja Dečija nedelja bila je održana od 3. do 7. oktobra. Cilj obeležavanja Dečije nedelje jeste skretanje pažnje javnosti na decu i mlade, na dete kao nosioca prava, na potrebe dece u porodici, društvu i lokalnoj zajednici, na njihovo pravo da odrastaju u što boljim uslovima.

U našoj školi, tokom trajanja Dečije nedelje, predviđene aktivnosti uspešno su se realizovale.
Od aktivnosti napomenuli bi: učestvovanje na likovnoj koloniji u Lokvama – opština Alibunar, crtanje kredama na platou škole, literarni konkurs, pijacu – vašar, na kome su se učenici sreli za školskim preduzetništvom, kviz opšteg znanja i zanimljive igre, poslednji dan je bio rezervisan za sportske igre koje su se organizovale u školskoj fiskulturnoj sali.
Naglasili bi da su i učenici i učitelji iz područne škole iz Vojvodinaca, takođe imali aktivnosti u okviru Dečije nedelje.
Zahvaljujemo se nastavnicima, učenicima i roditeljima koji su nas kao i svih prethodnih godina bili najaktivniji kupci na pijaci.
U Kuštilju:
Ponedeljak – Čitanje dečjih prava
Utorak – Literarni konkurs sa temom “Šta detetu treba da raste do neba” i proglašenje najboljih radova
– Crtanje na betonu u dvorištu škole
Sreda – Kviz opšteg znanja
– Učestvovanje na likovnoj koloniji u Lokvama